kredyt na samochód używany

Kredyt na samochód używany

Dla wielu osób samochód jest wręcz niezbędny, szczególnie gdy na co dzień muszą pokonywać duże odległości. W takich sytuacjach to nie tylko wygoda, ale wręcz przymus. Niestety niewiele osób stać na kupno nowego auta prosto z salonu. Wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych może przytłoczyć, dlatego tak bardzo popularne są w Polsce samochody używane, które znaleźć możemy niemal wszędzie. Taki zakup wydaje się rozsądny, ponieważ za znacznie niższą cenę możemy kupić przyzwoity pojazd, który posłużmy nam przez długie lata.

Zakup samochodu
Mimo, że samochody używane są znacznie tańsze od nowych to i tak ich koszt może okazać się dla nas bardzo duży. Oczywiście, możemy zainwestować w auto warto 1000-2000 złotych, jednak taka transakcja na dłuższą metę nie będzie opłacalna. Nie dość, że będziemy zmuszeni wydawać kolejne kwoty na naprawy, to po roku czy dwóch takie auto może już nie nadawać się do jazdy. Jeżeli zatem przymierzamy się do kupna auta to najlepiej zrobić to porządnie i wydać nieco więcej. Nie musimy się martwić, gdy nasz budżet nie pozwala na duży wybór. W tym przypadku możemy zdecydować się na pożyczkę. Przy większej kwocie łatwiej będzie nam wybrać samochód, który spełnia wszystkie nasze wymagania.

Pożyczka na auto
Banki, jak również firmy pozabankowe mogą  nam pomóc w zakupie samochodu. Wystarczy, że wybierzemy pożyczkę specjalnie na ten cel. Wbrew pozorom nie dotyczy ona jedynie nowych samochodów. Równie dobrze możemy z niej skorzystać kiedy zamierzamy kupić auto używane. Jeżeli do zakupu wymarzonego auta brakuje nam jedynie kilku tysięcy złotych, to możemy skorzystać z szybkiej pożyczki. Zazwyczaj maksymalna kwota takiej pożyczki wynosi do 5 tysięcy złotych. Musimy mieć jednak na uwadze, że należy ją dość szybko zwrócić, bo nawet w przeciągu 2-3 miesięcy, co może stanowić pewien problem. Lepszym rozwiązaniem może więc okazać się pożyczka długoterminowa, którą będziemy spłacać w dogodnych ratach. Wówczas kwota pożyczki może być o wiele wyższa, dzięki czemu będzie nas stać nawet na auta z wyższej półki cenowej. Okres spłaty będzie o wiele dłuższy i sięga nawet 24 miesięcy.

Zakup używanego samochodu może okazać się bardzo dobrą decyzją, pod warunkiem, że nie będziemy się spieszyć i przygotujemy odpowiednią sumę pieniędzy. W tej kwestii możemy zdać się na pożyczkę przeznaczoną specjalnie na ten cel bądź chwilówkę. Wszystko zależy od tego, jak chcemy ją spłacać i czy istotną rolę odgrywa dla nas sam okres spłaty. Przeważnie im dłuższy tym lepiej.