darmowe pożyczki

Pierwsza pożyczka będzie zawsze darmowa?

Pierwsza pożyczka będzie zawsze darmowa?

Firmy udzielające pożyczek starają się jak tylko mogą aby przekonać do siebie klientów. Nie zawsze jest to proste zadanie, gdyż zaufanie do tego rodzaju instytucji trudno jest zdobyć. Istotne będą nie tylko przejrzyste warunki, ale również ciekawe promocje, na które wszyscy zwracamy uwagę. Co zatem firmy pozabankowe mają nam do zaproponowania? Na to pytanie pomoże Nam odpowiedzieć portal e-pozyczkipozabankowe.pl.

Pierwsza pożyczka bez dodatków opłat 
Jeszcze do niedawna ta usługa była raczej rzadkością i oferowały ją nieliczne firmy. Teraz uległo to zmianie, a darmową pierwszą pożyczkę możemy znaleźć niemal w każdej ofercie. Skąd ta zmiana? Konkurencja na rynku finansowym jest coraz większa. Powstaje wiele nowych firm, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek, dlatego nie mogą sobie pozwolić na gorsze warunki. Darmowa pożyczka dla nowych klientów to idealny sposób aby ich do siebie przekonać i pokazać jak wygląda współpraca. Czy aby jednak na pewno nie ma nigdzie haczyków? Trudno jest nam uwierzyć, że możemy dostać coś praktycznie za darmo. Tym razem jest to zgodne ze stanem faktycznym, chociaż występują oczywiście pewne ograniczenia. Zazwyczaj dotyczą one wysokości takowej pożyczki, co oznacza, że za pierwszym razem nie pożyczymy więcej aniżeli do dwóch tysięcy złotych. Jest to zabezpieczenie przede wszystkim dla pożyczkodawcy.

Darmowa pożyczka – jak to wygląda w praktyce?
Na darmową pożyczkę liczyć mogą wyłączenie nowi klienci, którzy do tej pory nie korzystali z usług danej firmy. Słowo „darmowa” odnosi się jedynie do braku ponoszenia dodatkowych opłat, czyli m.in. oprocentowania bądź ubezpieczenia. Każda pożyczkę należy przecież zwrócić. W tym przypadku oddajemy dokładnie tyle samo ile pożyczyliśmy, co oznacza że nic na takiej transakcji nie tracimy. Ogólny bilans się wyrównuje, a my możemy realizować swoje plany. Warto wiedzieć, że taka pożyczka odnosi się wyłącznie do pożyczek krótkookresowych, czyli zaciąganych na maksymalnie kilka miesięcy. W większości firm górna granica wynosi 3 miesiące.

Czy tylko nowi klienci mogą otrzymać darmowa pożyczkę? 
To zależy. Niektóre firmy kierują tego typu ofertę również dla stałych klientów, bywa że jest ona dostępna kilkukrotnie, np. po 5 pożyczce, po 10 itd. Wydaje się, że to rozwiązanie jest bardzo korzystne i to dla obu stron, szczególnie zaś dla pożyczkobiorcy, który nie ponosi żadnych opłat. Jeżeli zatem szukamy nowej oferty pożyczkowej to koniecznie wybierzmy firmę, która zaproponuje nam darmową pierwszą pożyczkę.